Missa Pro Pace | 18.08.2020 | Warszawa

Serdecznie zapraszamy na „Missa pro pace” – koncert dialogowy

termin | 18.08.2020, godz. 18.00

miejsce | Kościół Wizytek w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 34

wystąpią | HASMIK SAHAKYAN – sopran, TOMASZ FOPKE – baryton,

JAKUB KLEMENSIEWICZ – saksofony, DOMINIK KISIEL – organy

Wydarzenie jest dialogiem muzyki dawnej i współczesnej: XV- wiecznych graduałów cysterskich wykonanych sopranem i barytonem z muzyką organową i improwizacją muzyczną współczesnych trendów jazzowych.
Tytuł „Missa pro pace” (tł. msza o pokój) nawiązuje do pierwszego zdania księgi cysterskich rękopisów z XV wieku, będących własnością skarbca Opactwa Benedyktynek w Żarnowcu. Materiał źródłowy jest inspiracją i podstawą działania artystycznego. Twórcy, artyści i wykonawcy podjęli próbę nawiązania dialogu przeszłości (XV w.) z przyszłością (XXII w.) i znalezienia uniwersalnego języka porozumienia z odbiorcą.
Na wykonanie utworu „Missa pro pace” składają się elementy mszy pozostające ze sobą w dialogu wokalno – instrumentalnym. Eksperyment poszerza działanie o interakcję z publicznością i prezentację części „Gloria” w języku kaszubskim.

koncepcja: Aleksandra Pitra-Kox
transkrypcja: Adam Diesner
współpraca: Bodo Kox

Podczas wydarzenia stosuj zalecenia i zasady bezpieczeństwa ! Bądź na bieżąco ze zdrowiem: www.gov.pl/koronawirus ! Zachowaj dystans!

Hasmik Sahakyan, foto: https://www.facebook.com/sahasmik/
Tomasz Fopke – baryton, foto: Andrzej Sipajło
Jakub Klemensiewicz – saksofon, foto: Andrzej Sipajło
Dominik Kisiel – organy, foto: Andrzej Sipajło

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca