Dom Pielgrzyma

Nasza inicjatywa polega na stworzeniu światowej sieci mapy lokalizacji Domów i Pokoi Pielgrzyma – wyjątkowych miejsc, z których pierwszym jest Dom Pielgrzyma w Odargowie oddany Państwu latem 2024 roku.

Dom Pielgrzyma to miejsce utworzone z myślą o pogłębianiu zrozumienia dziedzictwa ks. prof. Włodzimierza Sedlaka oraz innych miejsc w pobliskiej lokalizacji. Pobyt w Domu Pielgrzyma ma zapewnić Gościom regenerację sił fizycznych, psychicznych/intelektualnych i duchowych, a wszystkie przestrzenie dedykowane są również pobytom naukowym, umożliwiając eksplorowanie bioelektroniki.

Dom Pielgrzyma w Odargowie umożliwia pielgrzymowanie m.in. do: Żarnowca (XIII- wieczny zespół kościelno – klasztorny, kościół pw. Zwiastowania Pana i klasztor Opactwa Sióstr Benedyktynek), Krokowej (pomnik Bł. Siostry Alicji Kotowskiej CR z Uczennicą), Piaśnicy (Martyrium Piaśnickiego), a także wizyt w Muzeum Sedlaka zlokalizowanym w tym samym budynku.

REZERWACJE:

REGULAMIN

Witamy w Domu Pielgrzyma w Odargowie !

Cieszymy się, że możemy Cię tu przywitać, aby przyjąć do tego Domu i dzielić się tym, co składa się na nasze życie.

Dom Pielgrzyma to miejsce utworzone przez Fundację Sedlaka z myślą o pogłębianiu zrozumienia dziedzictwa ks. prof. Włodzimierza Sedlaka oraz innych miejsc w pobliskiej lokalizacji. Pobyt w Domu Pielgrzyma ma zapewnić Gościom regenerację sił fizycznych, psychicznych /intelektualnych i duchowych, a wszystkie przestrzenie dedykowane są również pobytom naukowym, umożliwiając eksplorowanie bioelektroniki.

Dom Pielgrzyma w Odargowie umożliwia pielgrzymowanie m.in. do: Żarnowca (XIII- wieczny zespół kościelno – klasztorny, kościół pw. Zwiastowania Pana i klasztor Opactwa Sióstr Benedyktynek), Krokowej (pomnik Bł. Siostry Alicji Kotowskiej CR z Uczennicą), Piaśnicy (Martyrium Piaśnickiego), a także wizyt w Muzeum Sedlaka zlokalizowanym w tym samym budynku.

Oddajemy do Państwa dyspozycji nasz skromny Dom na te kilka dni odosobnienia z nadzieją, że poczują się Państwo jak najlepiej.

Oto kilka praktycznych szczegółów, które pomogą wszystkim bardziej cieszyć się pobytem w ciszy i kontemplacji.

***

CISZA

Aby ją zachować, mów tylko dyskretnym głosem, w Domu i pobliżu nie używaj głośno telefonu komórkowego ani innych sprzętów elektronicznych. Korzystając z budynku po godzinie 22, jeśli musisz dokądś poruszać się, zrób to jak najdelikatniej. 

Zachęcamy do wizyt w Klasztorze Benedyktynek i Kościele w Żarnowcu oraz w Sanktuarium Piaśnickim – tam również dbaj o spokój.

POSIŁKI

Możesz przygotowywać i spożywać posiłki we wspólnym pokoju jadalnym. 

W miarę swoich możliwości staramy się dostarczać Tobie swojskie produkty (jaja, sery, mleko, masło, warzywa, przetwory).

Posiłki doradzamy spożywać z należytą uważnością. 

Liczymy na to, że sami nakryją Państwo do stołu i pozmywają naczynia po posiłkach oraz zostawią Państwo przestrzeń przygotowaną dla następnych Gości.

POKOJE

Powierzamy Ci utrzymanie Twojego pokoju w porządku.

Sprzęt sprzątający znajduje się na piętrze w przedpokoju. Czy byłbyś tak uprzejmy, aby nie palić w pokojach lub w pobliżu Domu?

Prosimy nie wrzucać do zlewów i toalet niczego, co mogłoby przyczynić się do zatkania kanałów. Śmietniki przyjmują wszystkie odpady, dbajmy o ich segregację. Prosimy o wyrzucanie śmieci w szczelnie zamkniętych śmietnikach.

WYPOSAŻENIE

Nie wahaj się skorzystać z książek będących na wyposażeniu pokoi, a następnie postaraj się pozostawić je na miejscu przed wyjazdem. 

SKLEPIK

Nie wahaj się skontaktować z osobą obsługującą, która może otworzyć dla Ciebie sklepik w dogodnym terminie.

TEREN ZIELONY

Jest do Twojej dyspozycji teren zielony w obrębie Domu Pielgrzyma. Bardzo prosimy – nie wchodź na teren oznaczony jako “prywatne” (również dla własnego bezpieczeństwa – mieszkają tam 3 duże psy). Prosimy – nie dokarmiaj zwierząt na terenie posesji.

OPŁATY

Udział w kosztach zakwaterowania pozostawiamy w gestii naszych Gości, każdego zgodnie ze swoimi możliwościami. Orientacyjnie – kwota 40 €/180 PLN dziennie pokrywa nasze koszty. Płatność dokonywana jest gotówką lub przelewem płatnym na konto:

FUNDACJA SEDLAKA

BS Krokowa 61 8349 0002 0021 7206 2000 0010

***

Życzymy miłego, natchnionego i regeneracyjnego pobytu!