Festiwal Filmów Kostiumowych

Festiwal Filmów Kostiumowych to pierwsza edycja kameralnego wydarzenia organizowanego w stylowych wnętrzach 700- letniego Zamku w Krokowej oraz przy Rybaczówce jednej z najpiękniejszych polskich plaż w Dębkach.
Jakie związki ma Stanley Kubrick, Stefan Żeromski i Eugeniusz Bodo z Zamkiem w Krokowej? Tego dowiedzą się Widzowie podczas pokazów, prelekcji i wydarzeń towarzyszących w ramach I FFK. Zapraszamy !  Do ùzdrzeni !

Celem wydarzenia jest prezentacja filmów osadzonych w odmiennych epokach ukazujących ambitną kulturę filmową i wysoki poziom artystyczny, obok pokazu filmów we wnętrzach i w plenerze, odbędą się koncerty muzyki filmowej, spotkania autorskie, rekonstrukcje epokowych strojów historycznych. Dobór prezentowanego repertuaru jest ściśle związany z historią miejsca. Gośćmi Festiwalu będą m.in.: aktorzy, reżyserzy, kostiumografowie, muzycy, producenci, rekonstruktorzy.

MIEJSCE| Zamek w Krokowej, Rybaczówka w Dębkach

TERMIN| 12-19 sierpnia 2022 roku

PROGRAM | Stopniowo będziemy zdradzać szczegóły Festiwalu. Bądźcie z nami na bieżąco tu, w mediach społecznościowych i na Kaszubach !

ORGANIZATOR | Fundacja Sedlaka

PARTNERZY | Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej, Zamek w Krokowej – Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury Krokowa, Szkoła Podstawowa w Krokowej

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.