„V Wyśpiewajmy Niepodległość” na Zamku w Krokowej 11.11.2021

Fundacja Sedlaka serdecznie zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patiortycznych z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 2021 roku o godz. 13.00 na Zamku w Krokowej.

Podczas wydarzenia wystąpi Maciej Miecznikowski.Podczas wspólnego śpiewania akompaniował będzie ponownie Paweł Wiśniewski.


To piąta już edycja “Wyśpiewajmy Niepodległość” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Celem organizacji wydarzenia jest upamiętnienie ważnego dla historii Polski święta – 11 listopada oraz budowanie społecznej więzi patriotycznej i myśli obywatelskiej, także wśród mniejszości narodowych i etnicznych. Umożliwienie szerokiej publiczności wzięcia udziału w wydarzeniu generuje poczucie wspólnotowości oraz jedności narodowej z poszanowaniem historii i kultury polskiej. Wspólne śpiewanie i muzykowanie jest wspaniałym sposobem integracji rodzinnej, pokoleniowej, społecznej oraz międzykulturowej. W programie przewidziano wyśpiewanie ponad 27 pieśni patriotycznych, znajdą się także utwory w języku kaszubskim! Kolejność śpiewanych utworów będzie wybierana losowo – przy udziale publiczności.

Do wyśpiewania, do usłyszenia!